Bajkowy kącik filmowy dla naszego dziecka

Naszym dzieciom chcemy szczególnie podczas dzieciństwa zapewniać jak największą ilość przygody oraz frajdy z życia. Jeśli jednocześnie chcemy mieć wpływ na to, co nasze dziecko ogląda, powinniśmy mu po prostu stworzyć odpowiednie miejsce do oglądania odpowiednich , zaakceptowanych przez nas bajek oraz treści. Najlepiej sprawdzi się w takim wypadku domowe kino dla naszych pociech, które można szybko i prosto przygotować nawet w samym pokoju naszego dziecka.

Przede wszystkim zadbaj o sprzęt

Najlepszy sprzęt kinowy to oczywiście projektor – rzecz niezbędna, która zawsze można kupić używaną, aby nie narażać się na zbyt wielkie koszta. Projektor powinien być ustawiony na gołą ścianę – pozbawiona wszelkich obrazków czy rysunków, które zaburzały by odbiór. Projektor powinien zawsze być obsługiwany przez osobę dorosłą.

Zorganizowanie przestrzeni dla dziecka

Przestrzeń dla naszego dziecka w takim miejscu również powinna być wyjątkowa. Jeśli mamy odpowiednie predyspozycje, możemy naszemu dziecku uszyć specjalne materiałowe gniazdko, w którym dziecko może siedzieć bądź leżeć, a jeżeli bajka je zmęczy – również zasnąć. Wokoło dziecka mogą znajdować się również inne zabawki czy maskotki, które dziecko bardzo lubi i z którymi jest zżyte. Obok powinien znajdować się niewielki oraz niski stolik, na którym będą postawione zdrowe przekąski dla dziecka oraz jakiś smaczny napój. Dziecko będzie miało w ten sposób poczucie, że znajduje się w nawet dużo lepszym kinie niż to oryginalne.

2 komentarze

  1. Super pomysł! Dzięki za artykuł!

  2. Muszę podpowiedzieć żonie, może też zrobimy takie coś naszej córce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*