Jak znaleźć miejsce w niewielkich mieszkaniach?

Małe mieszkania sprawiają nam zwykle sporo kłopotów przede wszystkim z pomieszczeniem naszych rzeczy, których z roku na rok zamiast ubywać – przybywa. Nie wszystko jest jednak stracone, wystarczy kilka sprytnych tricków, dzięki którym nasze wszystkie rzeczy znajdą swoje odpowiednie miejsca.

Najprościej i kolorowe

Najczęściej wykorzystywanym pomysłem są kolorowe pudełka układane na szafach bądź na specjalnie pod ten cel montowanych półkach. Nie wszystko jednak zawsze jesteśmy w stanie tam schować – kartonowe pudełka mają raczej krótką żywotność, a ściąganie ich wraz z ciężką zawartością nie należy raczej do przyjemności.

Stary sposób zawsze dobry

Jednym ze sprytnych rozwiązań stosowanych w mieszkaniach naszych dziadków były pawlacze, do których powoli się wraca ze względu na ich sporą funkcjonalność. Szafki sprytnie ukryte w górnych partiach ścian, szczególnie w przedpokoju, są w stanie pomieścić wszystkie przedmioty, których nie używa się na co dzień. Dzięki temu mamy spokój z tak zwanymi gratami, których używamy raz na jakiś dłuższy czas.

Stylowe i praktyczne

jeszcze innym rozwiązaniem jest zakup skrzyń, które pełnią funkcję schowka i które dzięki swoim ciekawym kształtom oraz eleganckiemu designowi można wstawić w zasadzie do każdego pomieszczenia, począwszy od przedpokoju przez wszystkie inne pomieszczenia w domu. W takich skrzyniach można schować w zasadzie wszystko – różnych gabarytów, ponieważ skrzynie najczęściej nie mają w żaden sposób dzielonej przestrzeni w środku.

2 komentarze

  1. Pomysł z kufrem podoba mi się najbardziej.

  2. W sumie taki pawlacz mógłby dzisiaj wyglądać całkiem ciekawie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*