Jak pozyskiwać środki na organizację eventów

Eventy to bardzo fajna sprawa, o ile są dobrze zaplanowane, a ich przebieg niezakłócony. Jednak sam proces ich organizacji jest dość skomplikowany.

Do dobrze przeprowadzonego wydarzenia, z jakiejkolwiek branży by nie było, potrzeba kilka etapów. Sam pomysł, to niestety za mało, jeśli nie ma się wystarczających środków finansowych, aby zrealizować każdą uwzględnioną w planie kwestię. Inaczej będzie przebiegał festiwal filmowy, inaczej wystawa rolnicza, a jeszcze inaczej taniec.

Mając pomysł na event, trzeba skrupulatnie rozpisać plan jego przebiegu i działań. Musi zostać uwzględnione miejsce, czas, uczestnicy, goście, target, atrakcje, ale też i budżet. Ta ostatnia kwestia jest sporym utrudnieniem dla małych przedsięwzięć, ponieważ sponsorom trudno jest się zaangażować w mało znany projekt.

Jednym ze sposobów przyciągnięcia inwestorów jest promowanie swego wydarzenia nie tylko w mediach lokalnych, społecznościowych, ale i na tematycznie powiązanych stronach. Zawody taneczne będą się tym samym promować w serwisach tanecznych, firmy meblarskie w witrynach poświęconych wystrojowi wnętrz, a klub sportowy na stronach o tematyce sportowej.

Innym sposobem, są oczywiście dotacje od instytucji publicznych. Bardzo dobrą praktyką jest wcześniejsze wysłanie odpowiednich dokumentów. Uch rozpatrywanie może trochę potrwać, dlatego też lepiej jest ubiegać się o dofinansowanie z dużym wyprzedzeniem. Decyzje mogą być różne, a czasu nie da się cofnąć i w przypadku odmowy, należy szukać u innych źródeł.

Ostatnio, popularne stało się finansowanie obywatelskie, czyli tzw. crowdfounding. To dobra alternatywa dla mało znanych inicjatyw. Jeśli więc event ma zostać zrealizowany, tak jak go zaplanowano, warto wziąć pod uwagę kilka wariantów jego sfinansowania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*